Wycieczka do Barcelony – tego miasta nie można przegapić!

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej relaksujących miast na świecie. A jednodniowe wycieczki do Barcelony to coraz modniejszy pomysł. To usytuowane pomiędzy oceanem a górami miejsce, jest idealne do odkrywania dla całych rodzin – każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Barcelona – najważniejsze informacje

Barcelona leży w hiszpańskiej prowincji Katalonia. Wzdłuż wybrzeża Katalonii można znaleźć średniowieczne miasta, jedno bardziej malownicze od drugiego! Pod zielonymi wzgórzami Katalonii można znaleźć nie tylko winnice produkujące pyszne wino pielęgnowane w śródziemnomorskim klimacie, ale także starożytne klasztory. Odwiedzając Barcelonę, warto poświęcić trochę czasu na poznanie wszystkiego, co ta okolica ma do zaoferowania!

Kiedy się udać do Barcelony?

Barcelona jest cudowna przez cały rok. Większość dni jest słoneczna, opady nie są zbyt obfite. Owszem, zimą jest tu zbyt zimno na plażowanie, ale za to miesiące letnie mogą być bardzo gorące. Ponadto wakacje – to główny sezon turystyczny Barcelony, z tego powodu miasto może stać się nieznośnie zatłoczone. Dlatego najlepiej wybrać się tam na wiosnę (kwiecień lub maj) lub wczesną jesienią (wrzesień lub październik).

Co spakować do Barcelony?

Przez większą część roku możesz spokojnie pojawić się tam z walizką wypełnioną letnimi ubraniami, ale zimą potrzebujesz solidnej kurtki. Powinieneś zabrać ze sobą bezpieczną torbę na pieniądze, ponieważ niestety kradzież kieszonkowa nie należy tutaj to rzadkości, a co najważniejsze, przyda Ci się porządny krem do ochrony przeciwsłonecznej, aby zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed promieniami UV o każdej porze roku!

Podsumowując – Barcelona i jej okolice jest zachwycająca. Każdy na pewno znajdzie w niej coś idealnego dla siebie, a po jednej wizycie tam – nie będzie można doczekać się kolejnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *