Egipt – idealny kraj na nurkowanie

Podwodne atrakcje Egiptu przyciągają każdego roku całe rzesze maniaków nurkowania na każdym poziomie zaawansowania.  Egipskie rafy są przepiękne i w dalszym ciągu niezniszczone, a przystań turystyczna bardzo rozbudowana. Znajdziemy tu mnóstwo doskonale przygotowanych, profesjonalnych baz nurkowych. Ich właściciele zadbają nie tylko o odpowiednie szkolenie przyszłego nurka, ale także o organizację wycieczki nurkowej tak, by było bezpieczne i atrakcyjnie dla zainteresowanego.

Podwodny świat

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone –  podwodne życie Morza Czerwonego to piękne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można tam zaobserwować różnorodne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny  i ryby oceaniczne. Warunki do nurkowania są doskonałe przez cały rok. Widoczność jest świetna, a miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi.  Aby zobaczyć skarby Morza Czerwonego konieczne jest z kolei skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe), które trwają od 3 do 14 dni.

Oferta dla każdego

W Egipcie znajdzie się oferta dla każdego – miłośników nurkowania głębinowego i swobodnego podglądania morskiego świata z powierzchni wody( z maską i rurką). Naszych rodaków zachęcić może fakt, że w wielu bazach nurkowych opiekować będą się nimi Polacy.

Na co zwrócić uwagę?

Nurkowie powinni posiadać odpowiednie certyfikaty, logbooki, adaptery INT oraz świadectwo zdrowia.

Jeśli chodzi o kombinezon do nurkowania , to w lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, a podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie dla nas wystarczająca ochroną.

Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el Sheikh, El Gouna, Hurghadzie i Marsa Alam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *