Czy wyspa Wolin to idealne miejsce na jesienny weekend w Polsce?

Wyspy to piękne miejsca, które są chętnie uczęszczane przez turystów. Polacy mają szczęście, że nie muszą szukać daleko, gdyż tuż na południowym brzegu zatoki pomorskiej mogą cieszyć się pięknym krajobrazem wyspy Wolin, która, nawiasem mówiąc jest największą wyspą w Polsce.

Co oferuje wyspa Wolin i jej okolice?

Ta największa wyspa w Polsce może poszczycić się idealnie utrzymanymi lasami bukowymi oraz klifowymi wybrzeżami. Jest to piękne, choć uniwersalne miejsce, gdyż łączy w sobie większość elementów polskiego krajobrazu. Na wyspie spotyka się tereny bagniste, leśne, nizinne, lecz i wzniesienia morenowe. Północ wybrzeża oferuje zwiedzającym znane kąpieliska jak: Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, a nawet wschodnią dzielnicę Świnoujścia.

Jak poruszać się po wyspie Wolin?

Z myślą o zwiedzających, na wyspie powstało wiele szlaków turystycznych. Jak wiadomo tam, gdzie wyspa, tam musi być woda, zatem nie mogło braknąć tam szlaku nad polskim Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Z racji na swój nietuzinkowy, pełny zieleni krajobraz, na wyspie jest też szlak leśny przez pojezierze Warnowsko-Kołczewskie, lecz nie brakuje tam także szlaków rowerowych czy dojściowych, co urozmaica możliwości turystów. Tłumy to męczące zjawisko, którego można spodziewać się w licznych miejscach na polskim wybrzeżu, lecz wyspa Wolin nie zmaga się z tym problemem i można tam spokojnie spędzić czas, bez chmary turystów zasłaniających walory, jakie oferuje wyspa.

Wyspa Wolin, a historia.

Największa Polska wyspa oferuje więcej niż tylko piękny krajobraz, ma też swoją bogatą historię. To właśnie z tego miejsca pochodzi wiele legend, których bohaterami są wikingowie. Wolin uchodzi za stolicę wikingów, po których pozostało na wyspie choćby słynne Wzgórze Wisielców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *